Gapefruit má velmi vysoký přínos pro zdraví. Obsahuje totiž velké množství vitamínu C, tím pádem výrazně posiluje imunitní systém a pomáhá při zotavování. Vitamín C vás chrání proti rakovině úst a žaludku.

Nastartujte svůj metabolismus 

Grep zrychluje váš metabolismus a podporuje vaše hubnutí. Spolu se správnou stravou a cvičením vám pomůže v boji s kily.

Čistí játra 

Grep pomáhá játrům v čištění od nezdravých toxinů. Grep je vhodný k detoxikaci jater, která pomáhá při zmírnění příznaků chronických nemocí jako jsou deprese, chronické bolesti hlavy. Detoxikace může pomoci odstranit nebezpečné toxiny, které jsou všude kolem nás.

Ochrana rakoviny prostaty 

Jak už jsme říkali, grep je nabitý antioxidanty, které napadají karcinogeny. Výzkum ukázal, že toto ovoce opravuje poškozené buňky. 

Pití tří sklenic grapefruitové šťávy denně slouží jako prevence proti rakovině plic. Grep spouští enzymy, které bojují proti této smrtelné nemoci.

S ČÍM OSLADIT SMOOTHIE ANEB NĚKDO TO RÁD SLADKÉ

Pokud používáte do smoouthie čerstvé ovoce, je sladké samo o sobě. Někdo to rád opravdu sladké, co s tím? Na obyčejný cukr rozhodně zapomeňte!

Přečtěte si celý článek S čím osladit smoothie, kde naleznete tipy na zdravé oslazení.

Prevence ledvinových kamenů 

Jakmile se tyto kameny vyskytnou, musí buď projít močovými cestami, nebo je odstranit pomocí léků. U koho se tyto ledvinové kameny vyskytly, ví že je to onemocnění velmi bolestivé a nepříjemné. Grapefruitová šťáva vám může pomoci proti této nepříjemné nemoci vypitím až jednoho litru šťávy denně.

Snižuje špatný cholesterol

Grapefruit dokáže snížit až o 15% špatný cholesterol při pravidelné konzumaci. Triglyceridy jsou další špatné cholesteroly, které grep dokáže snížit.

Onemocnění dásní 

Dva grapefruity denně zabraňují a léčí onemocnění dásní. Neléčené, nebo nedostatečné léčení dásní může vést k rakovině úst. Onemocnění dásní vede k rozmnožení bakterií, které poškozují srdce.

autor: Nikola Klementová

  • Facebook
  • Twitter

Granáto – grapfruitové smoothie

1 grep

Jeden šálek nařezaného grapefruitu obsahuje 1.45g bílkovin, 74 kalorií a 2.5g vlákniny.  Povzbuzuje chuť k jídlu, čistí střeva, posiluje imunitní systém

1 granátové jablko

Šťáva z granátového jablka je superpotravina. Obsahuje velké množství prospěšných prvků ( vápník, železo, sodík, draslík a další ) a mnoho vitamínu B, C a A. Obsahuje také prospěšných 15 aminokyselin.

1 lžíce petrželky

Petržel je silně močopudná, čímž snižuje krevní tlak a zlepšuje funkci ledvin. Petržel snižuje krevní tlak a zlepšuje trávení.  Petržel obsahuje extrémní množství chlorofylu, který čistí krev a tvoří nové červené krvinky.

5 listů meduňky

Připravte si jednotlivé suroviny. Oloupejte grepfruit a banán, vyloupejte jadérka granátového jablka. Přineste si ze zahrady čerstvé lístky meduňky a petrželky.

Vše dejte do mixéru, přidejte šálek vody. V létě můžete přidat 2-3 kostky ledu pro ověžení. Mixujte do hladka.

Mixér G21 Perfect Smoothie Vitality

Multifunkční stolní mixér profesionální úrovně

  • 6 inteligentních přednastavených programů
  • příkon 1 680 W
  • 32 000 otáček za minutu
  • objem plastové nádoby 2,5 l

mixování horkých i studených surovin  • plynulá regulace otáček • drcení ledu • pulzní spínač • velikost: 23 × 57 × 23 cm • váha: 5 kg