Mixér je v kuchyni skělým pomocníkem. Ale jaký mixér vybrat? Který typ mixeru zvolit? Udělejme si v tom jasno a projděme si jednotlivé druhy mixéru a podívejme se na jejich je stručné a výstižné charakteristiky.

Mixéry rozdělujeme do těchto základních skupin

 • Stolní mixéry
 • Tyčové mixéry
 • Ruční mixéry
 • Smoothie mixéry ( Smoothie maker )

 

Stolní mixéry

Stolní mixér je díky svým funkcím a výkonu velmi universální. Je ho využití je velmi široké. Můžete ho použít pro

 • mixování různých potravin
 • drcení ledu
 • k přípravě nápojů.

Stolní mixér

KENWOOD BLM 802 WH Blend-X Elite

Výkonný 1400W motor kuchyňského mixéru Kenwood spolu s patentovanou technologií nožů MultiZone a 6 speciálně přednastavenými programy.

Skleněný ThermoResist džbán má velkou kapacitu 1,6 l a je odolný teplotním šokům. Bez obav v něm můžete mixovat horké polévky a vzápětí drtit led, mixér to vydrží.

Perfektním doplňkem je míchací tyčinka, která napomůže ještě lepšímu promíchání surovin a zajistí extra jemnou konzistenci vašich smoothie.

Mixer Kenwood si objednejte na Mall.cz 

U strojů s velkým výkonem ( nad 1200 W ) můžete počítat s tím, že si poradí i s velmi tvrdými ingrediencemi, například ořechy. Skládají se z podstavce s motorem a mixovací nádobou, které je plastová nebo skleněná.

U těchto mixérů oceníte jejich všestranné využití v kuchyni, velký výkon, možnost volby otáček. Musíte ale počítat s vyšší cenou než u tyčkových nebo menších smoothie mixérů.

Stolní mixéry se často využívaní právě pro přípravu smoothie, ale jak bylo zmíněno o pár řádek výše, stolní mixery jsou univerzálními pomocníky.

Tyčové mixéry

Tyčové mixéry, někdy také označované jako ponorné mixéry nebo tyčkové mixéry, jsou menší, velmi šikovní a variabilní pomocníci do kuchyně. V závislosti na příslušenství (různé nástavce a nádoby) tyčový mixér nabízí široké spektrum využití. Další jejich výhodou je snadná manipulace.

Hodí se i pro ponorné mixování. Využijeme proto také pro přípravu krémových polévek, kdy můžeme předvařené suroviny mixovat přímo v hrnci.

Tyčový mixér má skladnou konstrukci a jednoduchou údržbu. Není ale vhodný pro delší mixování, má menší výkon.

Tyčový mixér

Braun MQ 785 Patisserie Plus

Příslušenství = široké možnosti využití a Bran MQ 785 nabízí nejluxusnější výbavu z této řady. Vyrovná se kuchyňskému robotu.

Dalším benefitem je patentovaný systém „Smart speed“ nerezový nástavec PowerBell s rozšířenou spodní nohou proti vystřikování. 

 • plastová nádoba (600 ml)
 • food processor vše v jednom (1,5 l)
 • hnětací hák + nerezová šlehací metla
 • vložka pro krájení + vložka pro strouhání jemné/hrubé
 • vložka pro julienne nudličky
 • sekací nástavec (350 ml)

Tyčový mioxer Braun si objednejte na Mall.cz 

Ruční mixéry a šlehače

Ruční mixér je vhodný pro mixování, šlehání a hnětení. U tohoto typu mixérů se při výběru řiďte výkonem a dodávaným příslušenstvím.

Právě příslušenství nám v kuchyni výrazně pomůže a zajistí větší využití ručního mixéru ( šlehače ). Údržba šlehače i manipulace s ním, je snadná.

Ruční mixér nejčastěji využijete naípravu různých pomazánek, krémů a těsta. Můžete s ním také připravit šlehačku nebo sníh.

Ruční mixér

Bosch MFQ40303

Ruční mixér 500W, 5 rychlostí, momentový a turbo stupeň, 2 hnětací háky, 2 šlehací metly.

Velmi tichý ruční mixér a zároveň lehký a silný pro příjemnou práci. Má dvě inovativní, vysoce účinné šlehací metly FineCreamer z nerezové oceli pro perfektní šlehaní a mixovaní.

Mixér Bosch objednejte na Alza.cz

Smoothie mixéry

Dalo by se říci, smoothie mixér patří do velké podkategorie stolních mixérů. Mixér na smoothie je vhodný pro přípravu ovocných a zeleninových nápojů.

Velkou výhodou většiny menších smoothie mixérů je, že mixování probíhá ve speciální nádobě určené přímo k pití. U dražších modelů je nádoba na smoothie a další menší cestovní nádoby dodávány jako příslušenství.

Více dopodrobna jsme smoothie mixery rozebrali na samostatné stránce: Jak vybrat smoothie mixér

Smoothie mixér

Sencor SNB 6600BK

Sencor® Nutri Smart Blending Technology pro jedinečné výsledky. Šest vysoce kvalitních snímatelných nožů z nerezové oceli pokrytých vrstvou titanu zabraňují ztrátám enzymů a vitamínů a omezují oxidaci výživných koktejlů. Přenosné poháry jsou vyrobeny z Tritanu, který zaručuje zvýšenou bezpečnost a neobsahuje BPA.

Přednastavené mixovací programy:

 • PULSE – pro okamžité mixování a drcení ledu
 • BLEND – pro výtečné, osvěžující, ovocné smoothie
 • EXTRA BLEND – pro znamenité, výživné, zeleninové smoothie

Mixér na smoothie Sencor si objednejte na 4home.cz

U některých prodejců a značek mají smoothie mixéry samostatnou podsekci nutriční mixéry. Je to kuchyňská technika – mixér se silným výkonem a liší se způsobem, jakým dokáže ze surovin získat důležité vitamíny, enzymy a minerální látky.

Pokud máte například smoothie mixér se slabším výkonem okolo 300-500 W nebo potřebujete do těsta přidat oříšky. Určitě oceníte sílu různých sekáčků a drtičů. Sekáčky a drtiče patří ke speciální kuchyňské technice a jsou určené především pro drcení a sekání ořechů, semínek, ledu, ale i ovoce, zeleniny apod. Potřebuje rychle a na jemno nakrájet cibuli? Sekáček vám pomůže.