Konopný protein je skvělý doplněk pro výživu a je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality.

O konopném proteinu

Konopný protein je 50% bílkovina velmi vysoké nutriční hodnotyKonopný protein představuje kompletní zastoupení všech aminokyselin, dokonalou rovnováhu všech nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9.

Konopný protein je v rostlinném světě vyjímečný tím, že obsahuje všech 22 aminokyselin vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních, tedy nezbytných pro tělo.

Konopný protein je bohatý rovněž na vlákninu (cca 20%).Je přirozeným zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, D a E. Důležitý je také vysoký podíl antioxidantů, vápníku, hořčíku, zinku a železa. Díky těmto vlastnostem se jedná o skvělý doplněk vaší výživy.

Konopný protein je získáván rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa.

Nemusíte ale mít z konopí žádný strach. Konopný protein je prostý THC (aktivní složka marihuany), tudíž nemá žádný vliv na lidskou psychiku.

[et_pb_shop admin_label=“Obchod“ posts_number=“4″ include_categories=“konopny-protein“ _builder_version=“3.0.51″ /]

Proč používat konopný protein

Konopí je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality, což ocení zejména vegani a rovněž aktivní a sportující lidé a sportovci věnující se silovým sportům, kteří potřebují kvalitní výživu na tvorbu svalové hmoty.

Konopný protein je skvělý pro všechny věkové kategorie i obě pohlaví, napomáhá detoxikaci těla tím, že odvádí z těla jedovaté toxiny a těžké kovy.

Pravidelné užívání poté zlepšuje krevní oběh a obsažený chlorofyl čistí krev, ale také při regeneraci svalů např. u sportovců, nebo po operacích a úrazech. Užívat ho mohou nejen dospělí, ale i děti.

Hlavní přednosti

  • Skvělá vstřebatelnost – jeho vstřebatelnost je 90 %,
  • Rostlinné složení
  • Vhodný pro bezlepkovou dietu – neobsahuje lepek ani laktózu,
  • RAW – při výrobě není použita tepelná úprava,

Konopný protein neobsahuje THC

Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa, tedy z konopí setého. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky. Naopak. Konopný protein by se měl stát součástí Vašeho jídelníčku právě v tomto předzimním období, kdy je potřeba podpořit imunitní systém a posílit tělo, aby bylo lépe odolné. ( Zdroj: ZelenaZeme.cz )

Jak používat konopný protein

Na každém obalu konopného proteinu je uvedeno přesné dávkování. Orientačně lze uvést:

Jedna dávka je 15g (cca 1 polévková lžíce). Jedna dávka konopného proteinu dodá zhruba 7g čistého proteinu. Doporučená denní dávka je 30g (cca 15g čistého proteinu).

A můžete ho přidat téměř do všeho, výborný je ve smoothie, zamíchat s džusem, mlékem nebo vodou.
Konopný protein můžete přidat také do kaší, jogurtů, nebo jej můžete zamíchat do běžných jídel (například pomazánky).

Podívejte se na inspirativní recepty na webu : ZelenaZeme.cz

  • Facebook
  • Twitter

[et_pb_shop admin_label=“Obchod“ type=“best_selling“ posts_number=“4″ include_categories=“konopny-protein“ _builder_version=“3.0.51″ /]