Konopný protein je skvělý doplněk pro výživu a je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality.

O konopném proteinu

Konopný protein je 50% bílkovina velmi vysoké nutriční hodnotyKonopný protein představuje kompletní zastoupení všech aminokyselin, dokonalou rovnováhu všech nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9.

Konopný protein je v rostlinném světě vyjímečný tím, že obsahuje všech 22 aminokyselin vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních, tedy nezbytných pro tělo.

Konopný protein je bohatý rovněž na vlákninu (cca 20%).Je přirozeným zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, D a E. Důležitý je také vysoký podíl antioxidantů, vápníku, hořčíku, zinku a železa. Díky těmto vlastnostem se jedná o skvělý doplněk vaší výživy.

Konopný protein je získáván rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa.

Nemusíte ale mít z konopí žádný strach. Konopný protein je prostý THC (aktivní složka marihuany), tudíž nemá žádný vliv na lidskou psychiku.

Proč používat konopný protein

Konopí je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality, což ocení zejména vegani a rovněž aktivní a sportující lidé a sportovci věnující se silovým sportům, kteří potřebují kvalitní výživu na tvorbu svalové hmoty.

Konopný protein je skvělý pro všechny věkové kategorie i obě pohlaví, napomáhá detoxikaci těla tím, že odvádí z těla jedovaté toxiny a těžké kovy.

Pravidelné užívání poté zlepšuje krevní oběh a obsažený chlorofyl čistí krev, ale také při regeneraci svalů např. u sportovců, nebo po operacích a úrazech. Užívat ho mohou nejen dospělí, ale i děti.

Hlavní přednosti

  • Skvělá vstřebatelnost – jeho vstřebatelnost je 90 %,
  • Rostlinné složení
  • Vhodný pro bezlepkovou dietu – neobsahuje lepek ani laktózu,
  • RAW – při výrobě není použita tepelná úprava,

Konopný protein neobsahuje THC

Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa, tedy z konopí setého. Neobsahuje THC a tudíž nemá žádné psychoaktivní, či jiné nežádoucí účinky. Naopak. Konopný protein by se měl stát součástí Vašeho jídelníčku právě v tomto předzimním období, kdy je potřeba podpořit imunitní systém a posílit tělo, aby bylo lépe odolné. ( Zdroj: ZelenaZeme.cz )

Jak používat konopný protein

Na každém obalu konopného proteinu je uvedeno přesné dávkování. Orientačně lze uvést:

Jedna dávka je 15g (cca 1 polévková lžíce). Jedna dávka konopného proteinu dodá zhruba 7g čistého proteinu. Doporučená denní dávka je 30g (cca 15g čistého proteinu).

A můžete ho přidat téměř do všeho, výborný je ve smoothie, zamíchat s džusem, mlékem nebo vodou.
Konopný protein můžete přidat také do kaší, jogurtů, nebo jej můžete zamíchat do běžných jídel (například pomazánky).

Podívejte se na inspirativní recepty na webu : ZelenaZeme.cz

  • Facebook
  • Twitter