Kde načerpat informace o surovinách? Kde hledat recepty na smoothie? Máte dvě hlavní možnosti, a to je internet a knihy. Na internetu je informací nepřeberné množství, ale někdy je těřké se v nich zorientovat a vybrat si ty správné. Knihy přináší informace, rady, tipy a recepty uceleně, pěkně srozumitelně a vše pohromadě.

Při hledání informací je ideální kombinovat oba zdroje informací, knihy a internet. Zde si projděte moje tipy na knihy o smoothie. Najdete v nich mnoho užitečného. Jsou plné rad a tipů a samozřejmě receptů na zdravé smoothie.

Raw energie v každém doušku

 • Stephanie Tourlesová
 • Nakladatel:  Esence 2017

Kniha nabízí recepty na 126 zdravých raw veganských nápojů, které si můžete připravit v průběhu celého dne. Ráno začnete povzbuzujícím zeleným koktejlem, odpoledne doplníte energii nápojem bohatým na přírodní proteiny a večer se zchladíte osvěžujícím ovocným coolerem.

Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den

 • Zuzana Dyková, Ella Woodward
  Nakladatel:  Omega 2017

30 nových receptů v kapesním vydání od autorky bestselleru Lahodně s Ellou.Tato kniha je první ze série plánovaných knih chutných, výživných a superrychlých receptů v malém formátu. Ella miluje smoothies a džusy! V této knize shromáždila 30 zcela nových a unikátních receptů na výživné smoothies a úžasné džusy s použitím snadno dostupných surovin rostlinného původu, plných lahodných chutí.Jednoduché a rychlé – prostě ideální pro každodenní shon. Vychutnejte si borůvkovo-hruškový snídaňový koktejl, energií nabitý zelený sen nebo lahodný mátovo-kokosový shake. S touto knihou bude váš pracovní týden mnohem zajímavější!

Ella Woodward

Ella je velmi populární food blogerkou a spisovatelkou. Ke své vášni ve zdravém jídle je ale čekala velmi těžká cesta a zdravotní komplikace, ze kterých ji nakonec pohla změna stravy.

Do svých dvaceti let žila úplně obyčejně. Měla ráda posezení s přáteli, ráda cestovala a zajímala se o historii. V roce 2011 však Ella Woodward (25) zůstala takřka ze dne na den upoutaná na nemocniční lůžko. Lékaři její nemoc dlouho nedokázali pojmenovat, a když konečně přišli na příčinu Elliných potíží, léčba stejně nezabírala. Ella proto vzala svůj osud do vlastních rukou a rozhodla se se zákeřnou nemocí bojovat trochu jinak – kompletní změnou jídelníčku. Dnes je naprosto zdravá a o své zkušenosti se dělí s milovníky zdravého jídla z celého světa.

Z jejich knih doporučujeme:

 

 • Lahodně s Ellou
 • Lahodně s Ellou a přáteli
 • Lahodně s Ellou každý den

Knihy od populární food blogerky si vyberte zde >

Blog deliciouslyella.com

Blog Ella Woodward naleznete na webu:

Fit Smoothies

 • Stanislava Holomková
 • Nakladatel:  Computer Media 2017

Představujeme knihu plnou smoothies receptů, přehledně roztříděných do osmi kapitol podle druhů (snídaňová, ovocná, zeleninová, nízkokalorická smoothies a další). Každý recept obsahuje přehledné znázornění nutričních hodnot a QR kód s nákupním lístkem surovin pro načtení do mobilu.

Recepty byly sestaveny tak, aby byly chutné a přitom nutričně vyvážené, a zároveň, aby bylo možné je připravit v krátkém čase z běžně dostupných surovin. Díky kroužkové vazbě lze knihu pohodlně rozložit na pracovní desce kuchyňského stolu a její použití je tak velmi praktické.

Bible zelených smoothie: více než 300 výtečných receptů

 • Kristina Miles
 • Nakladatel:  Anag 2015

Superpotraviny v každém doušku. Je všeobecně známo, že každodenní strava bohatá na ovoce a zeleninu může maximalizovat vaše zdraví a pohodu. Ale věděli jste, že každodenní pití smoothie z ovoce a zeleniny může výrazně zvýšit množství záchranných živin, které vaše tělo potřebuje?

 • Hubnutí
 • Detoxikace těla
 • Zvýšení energie
 • Boj s onemocněním srdce
 • Prevence diabetu, deprese a některých druhů rakoviny
 • Posílení imunitního systému
 • Zlepšení pleti a vlasů

Více než 300 příjemných receptů v knize Bible zelených smoothie ukazuje, jak kombinovat listovou zelenou zeleninu a výtečné, na antioxidanty bohaté ovoce do nejvýživnějších nápojů, které si lze představit – opusťte pustinu a ciťte se úžasně vně i uvnitř!

Smoothie Book: Více než dieta, životní styl

 • Kateřina Endersová
 • Nakladatel:  Enders Media 2015

 

Smoothie book, kniha, která vás nabije energií a podpoří vás v rozhodnutí začít se zdravou stravou, změnit svůj životní styl! Chcete zůstat dlouho zdravá a krásná ? Pečujte o své tělo, budete s ním dlouho!

Smoothie Book 2: Životní styl nabitý vitaminy

 • Kateřina Endersová
 • Nakladatel:  Enders Media 2016

Smothie Book 2, Kateřiny Endersové je rozšířená o 100 stran. Kniha plná receptů na smoothie a tentokrát i ovocné a zeleninové šťávy volně navazuje na první díl – je doplněná o nové suroviny a nápady, jak kombinovat ovoce a zeleninu s oříšky, semínky, oleji a dalšími ingrediencemi

Raw detox: Lahodný restart těla pro zdraví, energii a zeštíhlení

 • Judita Wignall
 • Nakladatel:  Synergie 2016

Ať už potřebujete jeden nebo dva dny na to, abyste svoje tělo pročistili po dovolené, na které jste si dopřávali, nebo celý měsíc, abyste svoje tělo znovu nastartovali, Raw detox obsahuje jednoduché a chutné recepty, které vám pomohou doplnit energii. Díky nim budete nejen skvěle vypadat, ale budete se i tak cítit.

S narůstajícím množstvím toxických látek obsažených v jídle, ve vzduchu i ve vodě může být obtížné udržet si zdraví. Oblíbené šťávové půsty však pro běžného člověka mohou být opravdu náročné – kdo ale tvrdí, že jedinou cestou ke zdraví je pití ovocných a zeleninových šťáv?

Judita Wignall vám nabízí více než 100 chutných receptů, díky nimž se ke svému lepšímu a zdravějšímu já můžete prokousat, prožvýkat i prochroupat.

Doplňky do smoothie

 • Facebook
 • Twitter

Každé smoothie je vždy o něco vylepšit. Nejčastěji se používají různé potravinové doplňky a superpotraviny jako jsou semínka Chia, prášek Spirulina,  Chlorella nebo zelený ječmen. Můžete využít také potravinový doplněk Blendea SUPERGREENS – což je směs zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny. Tyto superpotraviny detoxikují organismus, zlepšují trávení, posilují imunitu, zabraňují překyselení a omezují pocit únavy.

Sportovci si do smoothie velmi často přidávají různé druhy proteinů, aminokyselin a garnierů. Tyto přípravky pomáhají pro lepší výkon, nárust svalů a účinou regeraci svalů a celého těla po sportovním výkonu. Můžete si vybrat z různých druhu proteinů z potravin ( chia, dýňový, hrachový ), které využijí vegetariáni a vegani. Velmi často se využívá také konopný protein.

V nabídce jsou také proteiny a suplementy se syrovátkovým proteinem a BCAA v různých populárních příchutích jako je vanilka, jahoda nebo čokolá, které můžete výborně kombinovat s chutí původního smoothii.