Co je smoothie

Smoothie je mixovaný nápoj, hustý nebo jako řidké pyré. Jeho základem je zelenina a ovoce v různých kombinací, do kterých se přidávají další suroviny a ingredience.

Díky tomu je smoothie velmi výživné a můžeme jím nahradit rychlou snídani nebo svačinu. Hustý výživný krémový nápoj – smoothie – je díky rychlosti přípravy a možnosti různých kombinací velmi populární.

Další informace o smoothie jsou popsány na samostatné stránce >> O smoothie, pro přípravu smoothie se používá mixér, ideální je kvalitní výkonný stolní mixér, který dokáže snadno zpracovat všechny používané suroviny a ingredience. jaký mixér použít? Zde jsou naše tipy pro Vás >> Mixéry

 • Facebook
 • Twitter

Výhody a přínosy smoothie

 • Fantazie a nekonečné kombinace
 • Rychlost a jednoduchost přípravy
 • Snadnější konzumace ovoce a zeleniny
 • Přínosy pro zdravý

Pravidelná konzumace smoothie zlepšuje zdravý, posiluje imunitu a při vhodné kombinaci surovin je ideální pro detoxikaci organismu. Zároveň dodává energii a pomáhá proti překyselení organismu.

To vše je možné díky použitým surovinám. Do smoothie se většinou používá čerstvá zelenina a ovoce nebo jejich mražená varianta. Dále se do smoothie přidávají další zdravý prospěšné ingredience, jako jsou různé bylinky, chlorela, zelený ječmen, proteiny ( například konopný protein ) a další. Naopak se do smoothie nedává rafinovaný bílý cukr, masné a většinou ani mléčné výrobky, které se často nahrazují jejich rostlinými náhradami, jako jsou mandlové nebo kokosové mléko.

Jak je to s mlékem? Přečtete si článek: Mléko a jeho alternativy

 

Bez alergenů

Zkrátka složením smoothie se vyvarujete použití různých nepříjemných alergenů. Můžete konzumovat pouze to, co pomůže Vašemu tělu a organismu. A to nekonečném množství kombinací.

Díky svému složení je smoothie vhodné pro laktozové alergiky. Velkou oblibu má také u vegetariánů a veganů. Smoothie s kombinací s proteiny je ideální nápoj pro sportovce.

Jednoduchá a rychlá příprava

Velkým přínosem smoothie je jeho velmi jednoduchá a rychlá příprava. Potřebujete pouze suroviny a mixér. Vše se dá do mixéru a nechá se umixovat. A je hotovo. V letě můžete přidat led a máte skvělý osvěžující svačinu.

Jak do dětí dostat nepopulární ovoce a zeleninu?

Jednoduše, umixujte jim smoothie. Jsou krásně barevná a chutná. Do smoothie tak snadno můžete propašovat různé druhy neoblíbené zeleniny a zároveń jim dodá množství energie, vitanímů a minerálních látek.

Lepší trávení a vláknina

Do smoothie se používá většinou celé ovoce a zelenina, ne jen jejich šťávy. Ve smoothie je tedy více balstních látek, vlákniny, vitamínů a minerálů než v klasických džusech. Mixovaná zelenina a ovoce je daloko lépe stravitelná a díky tomu dokáže náše tělo všechny kldané látky ( minerály a vitamíny ) lépe zpracovat a využít.

Zápory smoothie

Výše jsem smoothie vychválil. Tak jaké může mít zápory a nedostatky? Je to samotné smoothie a jeho oblíbenost. Proč? Smothie je více jídlo než pití. Je plné energie a přírodních jednoduchých cukrů.

Smoothie je více jídlo než pití. Obsahuje hodně cukrů a energie.

Zkrátka nic se nemá přehánět. Díky tomu, že ve smoothie je vše rozmixováno, je to pro tělo lépe stravitelné, ale v tom je to nebezpečí. Tělo nedokáže rychle vyslat signál, že je syté. Díky smoothie můžete do těla dostat více cukru než si myslíte.

Smoothie díky své energii dokáže nahradit malé jídlo ( snídani nebo svačinu ).

Připravujte smoothie jen z takového množství ovoce, které by jste dokázali snís během dne. Ne více. U zeleniny se až tak omezovat nemusíte.

Kupované smoothie

U kupovaného smothie nemáte záruku ve správném složení. A mohou do něj být přidány nevhodné suroviny ( konzervanty, cukr ). Pijte raději vlastní čerstvé smoothie nebo smoothie, u kterého víte, z čeho se připravované.

Mohu se smoothiem zhubnout?

Ano, smoothie se do různých diet skvěle hodí. Je třeba si jen uvědomit výše uvedené a řídit se tím.

 1. Smoothie je jídlo, ne pití
 2. Smoothie s velkým množstvím ovoce obsahuje mnoho jednoduchý cukrů

Proto při redukci hmotnosti pijte spíše smoothie, kde bude převládat zelenina. Ovoce ano, ale jen v menším množství.

Mixér G21 Perfect Smoothie Vitality

Multifunkční stolní mixér profesionální úrovně

 • 6 inteligentních přednastavených programů
 • příkon 1 680 W
 • 32 000 otáček za minutu
 • objem plastové nádoby 2,5 l

mixování horkých i studených surovin  • plynulá regulace otáček • drcení ledu • pulzní spínač • velikost: 23 × 57 × 23 cm • váha: 5 kg