Vyzkoušejte také něco exotického. Vyzkoušejte smoothie s dračím ovocem. Dragon fruit, dračí ovoce, je označení pro plody rodu Hylocereus z čeledi kaktusovitých. Jsou známé pod názvem pitahaya.

1 plod dračího ovoce

Obsahuje železo, vápník a fosfor. Nutriční hodnota je nízká, 210 kJ na 100 g (50 kcal/100g), obsahuje vitamíny B, C, E a antioxidanty.

1/2 šálku malin

ovoce velmi bohaté na antioxidanty

 

1 banán

Banán obsahuje tři přírodní cukry – cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dává okamžitou podpůrnou dávku energie.

větší hrst mangoldu

Obsahuje vitamín A, B, C, E a minerální látky: vápník, železo, fosfor, draslík a hořčík.

šťáva z 1/2 citronu

Citrony obsahují velké množství vitamínu C, kyseliny askorbové a kyseliny citronové. Dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B, cca 3 % sacharidů. Je zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku, …

šálek vody

množství vody volte dle potřeby

Jednotlivé suroviny očištěte a dle potřeby oloupejte. Mixujte s vodou do hladka. V horkém létě můžete přidat kostky ledu nebo použít mražené maliny.

ETA Vital Blend DIGI & RAW Smoothie mix 1100

Mixér má elektronické ovládání s 6 přednastavenými programy pro snadnou obsluhu. Komfortní zacházení zajistí 10 rychlostí a časovač pro přesné nastavení doby mixování.

  • Příkon: 1800W
  • Hlučnost: 86dB
  • Regulace otáček: 15000-30000ot/min
  • Nádoby: objem 2,5 l +  2x 600ml sportovní nádoby