Proč pít celerovou šťávu?

Výhod je hned několik. Mezi ně patří velmi příznivá cena, zdroj širokého spektra vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Chcete-li získat co nejvíce prospěšných látek z celeru, nepoužívejte jej jen do polévek. Šťáva z celeru vám může pomoci při hubnutí, astmatu, bronchitidy, poruch ledvin až po poruchy jater a spoustu dalších zdravotních potíží.

Řapíkatý celer

Podívejme se na tuto svěží zeleninu o něco blíže. Sklenice celerové šťávy obsahuje jen 40 kalorií a tyto významné živiny:

  • Vitamín B, K, C, A
  • Beta-karoteny
  • Flavonoidy – vitamín P
  • Fytonutrienty – antioxidant
  • Vápník
  • Hořčík
  • Fosfor
  • Draslík

Další zdravotní výhody celerové šťávy

Strach z rakoviny je největším strašákem pro mnohé z nás. Je známé, že celer obsahuje alespoň osm druhů protinádorových sloučenin. Vědecká studie zjistila, že celer obsahuje antioxidanty, které pomáhají předcházet v množení rakovinných buněk.

.

  • Facebook
  • Twitter

Snižuje hladinu cholesterolu

Prospěšná chemická látka ftalid, pomáhá snižovat špatný LDL cholesterol. Díky této látce, žlučník produkuje více žlučových kyselin, které následně pomáhají v odstranění špatného LDL cholesterolu.

Přírodní projímadlo

Nestravitelná vláknina obsažená v této chutné a nízkokalorické zelenině, pomáhá správnému střevnímu pohybu. Nejvíce vlákniny tělo získá z celerové šťávy, která působí jako přírodní projímadlo.

Hrdina v boji s infekcí močového měchýře

Díky velkému obsahu vody, celer působí močopudně a protizánětlivě, což znamená, že celer pomáhá stimulovat produkci moči a močový měchýř se tak brání proti infekcím.

Odšťavňovač Kuvings C9500

Nízkootáčkový vertikální šněkový odšťavňovač Kuvings C9500. Odšťavňovač 3v1: odšťavňuje, vyrábí zmrzlinu i smoothie.

Příkon 240W, nízkootáčkový 60ot./min., s otvorem o velikosti celého jablka

Odšťavňuje veškerou zeleninu, ovoce i bobuloviny a dokáže zpracovat i problémové suroviny jako jsou moučnatá jablka

Proti zánětům

Sloučenina polyacetylen v celeru, pomáhá ulevovat od všech druhů zánětů, včetně revmatoidní artritidy, osteoartrózy, dny, astmatu a bronchitidy. Další silnou sloučeninou je nazývaný luteolin, který zabraňuje zánětu mozku a vzniku Alzheimerovy choroby.

Snižuje krevní tlak

Pití celerové šťávy každý den po dobu jednoho týdne, výrazně sníží krevní tlak. Antioxidant ftalid přispívá k uvolnění svalstva kolem tepen s následným rozšířením artérií a plynulým průtokem krve, čímž se docílí nízkého krevního tlaku. Lidé, kteří mají nízký tlak, se nemusí obávat pití celerové šťávy. Celer nesnižuje krevní tlak, který je již nízký.

Na kvalitní spánek

Esenciální oleje a minerály obsažené v celerové šťávě, mají schopnost relaxovat nervový systém, což je velmi prospěšné pro nespavost. Vysoká hladina hořčíku pomáhá uvolňovat napětí a stres.

Pomáhá ztrácet přebytečná kila

Popíjení celerové šťávy během dne, omezuje chuť na sladké a díky vysokému obsahu vlákniny se budete cítit déle nasycení.

Vyšší libido

Androsfenol a androstenon obsažený v celeru, jsou dvě významné látky pro zvyšování libida.Kromě toho výzkumy ukázaly, že pití šťávy každý den zvyšuje libido i sexuální výkonnost na delší dobu.

Zabraňuje předčasnému stárnutí

Celer je velmi dobrým zdrojem flavonoidu, který v sobě ukrývá pigmenty rozpustné ve vodě, dále také velmi silné antioxidanty A, C, E, které zabraňují předčasnému stárnutí a podílejí se na hydrataci a svěžesti pokožky.

Vyzkoušejte celerovou šťávu.

autor: Nikola Klementová

 

Odšťavňovač G21 Chamber Horizontal GZ-G16

Unikátní systém Optimal Seal dostane ze všech vložených surovin to nejlepší.

Odšťavňovač horizontální, 150W, 75ot./min, průměr vstupního otvoru 45mm

Špičková konstrukce a kvalitní materiál horizontálního odšťavňovače G21 Chamber si poradí i s nejtvrdší kořenovou zeleninou.