Dnes je to kombinace hrušek, řapíkatého celeru a okurky. Zkrátka další skvělé, sice trochu netradiční, smoothie pro osvěžení a doplnění energie.

Toto smoothie je také dobré na pročištění organismu. Dobře zahání pocit žízně.

3 stonky celeru nakrájený na kousky

95 % stonku tvoří voda a obsahuje vitamíny A, C, K, některé vitamíny skupiny B, stejně jako vápník. hořčík, fosfor, kyselinu listovou, draslík a vlákninu. Také má přirozeně nízký obsah kalorií, sacharidů, tuků a cholesterolu.

½ okurky nakrájená na kostičky

Obsahuje větší množství draslíku. Dokáží zcela přirozeným způsobem odvodňovat organismus. Jsou velmi vhodnou zeleninou pro osoby trpící dnou nebo revmatismem. Dobře působí na krevní oběh. Okurky jsou nízkoenergetické.

2 hrušky

Obsahují vitamín B, a to hlavně pod slupkou. 100 g hrušek má přibližně 213 kJ a 51 kcal. Hrušky mají vysoký obsah sacharidů a zároveň nízkým obsah proteinů a tuků. Ze sacharidů v nich převládá fruktóza, a proto je dobře snášejí i diabetici.

Připravíme si jednotlivé suroviny. Omyjeme je a očistíme. Okurku ani hrušky nemusíme loupat. Vše rozkrojíme na několik částí a dáme do mixéru. Přidáme hrnek vody  a mixujeme do hladka. Uvedené množství vystačí na dvě větší sklenice osvěžujícího hruškového smoothie.

Doplňky do smoothie

  • Facebook
  • Twitter

Každé smoothie je vždy o něco vylepšit. Nejčastěji se používají různé potravinové doplňky a superpotraviny jako jsou semínka Chia, prášek Spirulina,  Chlorella nebo zelený ječmen. Můžete využít také potravinový doplněk Blendea SUPERGREENS – což je směs zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny. Tyto superpotraviny detoxikují organismus, zlepšují trávení, posilují imunitu, zabraňují překyselení a omezují pocit únavy.

Sportovci si do smoothie velmi často přidávají různé druhy proteinů, aminokyselin a garnierů. Tyto přípravky pomáhají pro lepší výkon, nárust svalů a účinou regeraci svalů a celého těla po sportovním výkonu. Můžete si vybrat z různých druhu proteinů z potravin ( chia, dýňový, hrachový ), které využijí vegetariáni a vegani. Velmi často se využívá také konopný protein.

V nabídce jsou také proteiny a suplementy se syrovátkovým proteinem a BCAA v různých populárních příchutích jako je vanilka, jahoda nebo čokolá, které můžete výborně kombinovat s chutí původního smoothii.