Řapíkatý celer a okurka je jedna zmožných kombinací pro detox smoothie.Ideální pro ploché bříško, krásnou pokožku a rychlejší metabolismus.

1 stonek celeru nakrájený na kousky

95 % stonku tvoří voda a obsahuje vitamíny A, C, K, některé vitamíny skupiny B, stejně jako vápník. hořčík, fosfor, kyselinu listovou, draslík a vlákninu. Také má přirozeně nízký obsah kalorií, sacharidů, tuků a cholesterolu.

½ okurky nakrájená na kostičky

Obsahuje větší množství draslíku. Dokáží zcela přirozeným způsobem odvodňovat organismus. Jsou velmi vhodnou zeleninou pro osoby trpící dnou nebo revmatismem. Dobře působí na krevní oběh. Okurky jsou nízkoenergetické.

2 dcl acidofilního mléka

Acidofilní mléko obsahuje mikroorganismus Lactobacillus acidophilus, což je probiotická kultura, která výrazným způsobem ovlivňuje složení střevní mikroflóry.

1 lžička citronové šťávy

Citrony obsahují velké množství vitamínu C, kyseliny askorbové a kyseliny citronové. Dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B, cca 3 % sacharidů. Je zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku, …

několik kapek olivového oleje

několik lístků petrželky

Do mixéru vložte všechny suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.

Není nad to trochu si zaexperimentovat s chutěmi a novými super zdravými ingrediencemi. Takže připravit mixér, jde se na to! Vyzkoušejto to velmi zdravé smoothie.