Delikátní veganská zmrzlina? Hotová mrknutím oka!

Vegankou stravu, tedy jídlo bez obsahu živočišných surovin si lidé představují různě. Stále bohužel převládá přesvědčení „králík“, čili hlodání mrkve a salátu. Tak tomu ale vůbec není!

 

Zmrzlinový základ – suroviny

  • půl kostky (100g) tofu natural – obyčejné bílé
  • 500ml rostlinného mléka (případně 500ml vody + 50g prášku pro přípravu mléka – sójového)
  • 1 lžíce cukru, či jiného sladidla – lze vynechat, díky např. ovoci bude sladká dosti

Rostlinné mléko můžete použít kokosové nebo mandlové,  případně 500ml vody + 50g prášku pro přípravu rostlinného mléka. Můžete si také vlastní rostlinné mléko doma vyrobit a vyzkoušet různé příchutě: Zde je Recept na domácí rostliné mléko

 

Postup – veganská zmrzlina:

Všechny základní suroviny, tedy tofu, mléko a cukr vložíme do mixéru a mixujeme, dokud základ nebude mít jednotnou krémovou konzistenci bez hrudek. Nyní přidáme příchuť. Může to být čokoláda, nebo kakao, či různé ovoce.

Příklady: 100g hořká vegan čokoláda, 30g kakaa, 2 banány, 10ks datlí, 5lžic kokosu, pár kapek vanilkového extraktu, hrnek mraženého ovoce – jahody, borůvky, maliny…

Fantazii se meze nekladou. Výborný základ můžete dle svého jakkoli upravit a dochutit, přesně tak, jak máte rádi.

Základ a přidanou příchuť znovu mixujeme. Můžeme ihned konzumovat jako dezert nebo dát zmrzlinovače či mrazáku. Dobrou chuť.

 

Mixér Gallet Santé Smoothie HS 703

Multifunkční stolní mixér profesionální úrovně

Mixér Gallet mixuje, míchá, seká, drtí led, možnost výběru z 9 rychlostí a dokáže vyvinout až 27 000 otáček za minutu. Ve spojení s nerezovým šestiramenným nožem s vroubkovaným ostřím proto dokáže do hladka rozmixovat téměř všechny běžné suroviny. Na výběr máte ze 6 automatických programů mixování, k dispozici je funkce PULSE, 9 rychlostí a časovač, kterým si nastavíte požadovanou dobu mixování.

  • Příkon 1800 W